Opublikowane na Serwis Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania w ramach WRPO 2014+ (http://www.zit.metropoliapoznan.pl/)

Warsztaty - "Uniwersalne projektowanie w Metropolii Poznań - przestrzeń dostępna dla wszystkich"

Stowarzyszenie Metropolia Poznań zaprasza na jednodniowe warsztaty pt. "Uniwersalne projektowanie w Metropolii Poznań - przestrzeń dostępna dla wszystkich", które odbędą się w trzech terminach: 2, 3, oraz 4 listopada 2016.

W sposób szczególny warsztaty skierowane są do pracowników samorządowych z terenu Metropolii Poznań, w tym osób odpowiedzialnych za przygotowanie inwestycji, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, planowanie przestrzenne oraz obsługę mieszkańców.

Warsztaty mają za cel praktyczne przybliżenie zagadnień związanych z poprawą dostępności przestrzeni publicznej uwzględniającej potrzeby osób z ograniczeniami mobilności i percepcji. Podczas warsztatów zajęcia prowadzone będą w formie wykładów, zajęć w grupach, dyskusji oraz zajęć symulacyjnych.


Korzyści dla uczestników:


Warsztaty odbędą się w Poznaniu w budynku Instytutu Logistyki i Magazynowania
, ul. Estkowskiego 6, sala B 309-310 (III piętro) w terminach:


Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy określając preferowany termin uczestnictwa (Grupa A, B, C).

UWAGA: Termin wysyłania zgłoszeń został przedłużony do dnia 27.10.2016 (czwartek)


Ze względu na warsztatowy charakter zajęć liczba miejsc w poszczególnych grupach jest ograniczona. Uczestnicy będą zapisywani do grup w kolejności zgłoszeń. Wysłanie zgłoszenia nie oznacza automatycznego wpisu na listę obecności. Do dnia 27 października br. mailem otrzymają Państwo potwierdzenie udziału lub informację o braku miejsc i wpisie na listę rezerwową.


Budynek jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi - winda znajduje się przy wejściu do nowej częsci kompleksu Instytutu od strony ul. Estkowskiego. W przypadku dojazdu samochodem osobowym informujemy, że parkowanie możliwe jest jedynie na ulicach w pobliżu oraz na pobliskim parkingu buforowym – nie posiadamy wydzielonych miejsc parkingowych dla uczestników.

Szkolenie jest bezpłatne dla uczestników, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

Trenerzy i eksperci:


Program warsztatów:

Program warsztatów_uniwersalne projektowanie 2-4.11.2016.pdf
Lokalizacja:


Prezentacje z warsztatów:

Marek Wysocki - Wprowadzenie do projektowania uniwersalnego

Marek Wysocki - Model wdrażania dostępności w samorządzie

Dokumentacja fotograficzna:
Adres źródła: http://www.zit.metropoliapoznan.pl/wez-udzial-w-konferencjach-i-szkoleniach/warsztaty-uniwersalne-projektowanie-2-3-4-11-2016