Opublikowane na Serwis Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania w ramach WRPO 2014+ (http://www.zit.metropoliapoznan.pl/)

Kurier Metropolitalny i Biuletyn StowarzyszeniaKurier Metropolitalny - luty 2020

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, z dofinansowaniem ze środków WRPO, powstają na terenie metropolii Poznań wygodne węzły przesiadkowe, które ułatwiają korzystanie z komunikacji publicznej. Ostatnio został uroczyście otwarty węzeł przesiadkowy w Kleszczewie. W lutowym numerze Kuriera Metropolitalnego ponadto m.in. o szybko wzrastającej na terenie metropolii Poznań liczbie biletomatów ZTM oraz miejscach, w których możemy znaleźć pierwsze oznaki wiosny.

Kurier Metropolitalny - luty 2020 (612 KB)Kurier Metropolitalny - styczeń 2020

W styczniowym numerze przeczytamy wywiad z wójtem Dopiewa Adrianem Napierałą, a także o nowych liniach PKM, obwodnicy Obornik, planach Powiatu Poznańskiego na 2020 rok, przebudowie ul. Gdyńskiej w Czerwonaku.

Kurier Metropolitalny - styczeń 2020 (564 KB)Kurier Metropolitalny - grudzień 2019


W grudniowym numerze polecamy szczególnie wywiad dotyczący przygotowań do uruchomienia MeSIP-u, czyli Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej. Poza tym wiele ciekawych informacji z gmin znajdujących się w obszarze działania Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Kurier Metropolitalny - grudzień 2019 (743 KB)Kurier Metropolitalny - listopad 2019

W domach kultury, ośrodkach kultury i urzędach gmin można już pytać o najnowszy numer Kuriera Metropolitalnego. W dystrybucji listopadowy numer, w nim m.in. najnowsze informacje o rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz o inicjatywie reaktywacji PKS na terenie Poznania i okolic.

Kurier Metropolitalny - listopad 2019 (612 KB)Kurier Metropolitalny - październik 2019


Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie na obszarze metropolii Poznań (w rmach projektu ZIT) - szczegóły w październikowym numerze Kuriera Metropolitalnego. Ponadto w wydawanym przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań miesięczniku polecamy m.in. wywiad z Katarzyną Kierzek-Koperską, wiceprezydentem Poznania na temat działań ograniczających smog w stolicy Wielkopolski.

Kurier Metropolitalny - październik 2019 (767 KB)


Kurier Metropolitalny - wrzesień 2019


Transport publiczny na terenie metropolii przez cały czas się integruje. W sierpniu do sieci ZTM w Poznaniu dołączyły gminy Kórnik i Zaniemyśl. Między innymi na ten temat można poczytać we wrześniowym numerze Kuriera Metropolitalnego, miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Kurier Metropolitalny - wrzesień 2019 (832 KB)


Kurier Metropolitalny - sierpień 2019

W sierpniowym numerze Kuriera Metropolitalnego publikujemy wywiad na temat gospodarki ściekowej prowadzonej na terenie obszaru metropolii Poznań. Informacje z wywiadu płyną pozytywne, wody rzekach i jeziorach są coraz czystsze. Ponadto w miesięczniku zamieszczamy informacje dotyczące planów budowy drugiego toru na trasie kolejowej do Piły.

Kurier Metropolitalny - sierpień 2019 (3397 KB)


Kurier Metropolialny - lipiec 2019

Nasza sytuacja hydrologiczna w ciągu ostatnich czterech lat pokazuje tendencję przeważającą w kierunku suszy – tak suszy glebowej, jak również hydrologicznej. Ponieważ czwarty rok z rzędu nie mamy zimy z opadami śniegu, z czym wiąże się m.in. brak wezbrań wiosennych, nasza sytuacja hydrologiczna się sukcesywnie pogarsza - mówi w wywiadzie z Pawłem Napieralskim Magdalena Żmuda, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu. Ponadto w lipcowym numerze Kuriera publikujemy aktualne informacje na temat przygotowań do programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Zachęcamy do czytania.

Kurier Metropolitalny - lipiec 2019 (704 KB)


Kurier Metropolitalny - czerwiec 2019


W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego": o metropolitalnym projekcie "DziałaMY!" mającym na celu aktywizację społeczną i obywatelską młodzieży na terenie Metropolii Poznań, o Dniach Funduszy Europejskich, rozmowa z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania Jędrzejem Solarskim.

Kurier Metropolitalny - czerwiec 2019 (700 KB)


Kurier Metropolitalny - maj 2019

W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuły o: kolejnych połączeniach PKM w kierunku Kostrzyna i Gniezna, doradztwie dla beneficjentów programu "Czyste powietrze", projekcie senioralnym "Czas na seniora".

Kurier Metropolitalny - maj 2019 (7.1 MB)


Kurier Metropolitalny - kwiecień 2019

W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuły o: budowie tunelu przy węźle przesiadkowym ul. Grunwaldzka, Systemie Informacji Przestrzennej, teleopiece dla seniorów w Gminie Tarnowo Podgórne, podpisaniu umowy z wykonawcą węzła przesiadkowego w Paczkowie, bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie w Metropolii Poznań.

Kurier Metropolitalny - kwiecień 2019 (747.0 KB)


Kurier Metropolitalny - marzec 2019

W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuły o: rewitalizacji linii kolejowej Śrem-Czempiń, turystyce w Metropolii Poznań, nowych pociągach obsługujących PKM, ostatnich konkursach w ramach środków ZIT.

Kurier Metropolitalny - marzec 2019 (447.0 KB)


Kurier Metropolitalny - luty 2019

W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuły o: bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie, mieszkaniach chronionych w Swarzędzu, największej inwestycji drogowej w historii Powiatu Poznańskiego, dostawie nowych autobusów dla Tarnowa Podgórnego w ramach projektu ZIT.

Kurier Metropolitalny - luty 2019 (745.0 KB)


Kurier Metropolitalny - styczeń 2019

W najnowszym numerze "Kuriera Metropolitalnego", miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuł - podsumowanie roku 2018 w zakresie projektów realizowanych w ramach ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Ponadto zachęcamy do przeczytania wywiadu z Arnoldem Breschem, członkiem Zarządu PKP PLK SA na temat przebiegu prac remontowych torowisk na liniach kolejowych, na których, po zakończeniu modernizacji, uruchamiane będą połączenia w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Natomiast w cyklu "Zaułek twórcy" przedstawiamy twórczość pani Marioli Wower. W numerze znajduje się również wiele innych informacji. "Kurier Metropolitalny" to miesięcznik bezpłatny, dołączany (insert) do wydawanego przez miasto Poznań bezpłatnego miesięcznika "Poznań. Informator Samorządowy Metropolii Poznań". Kurier, na terenie gmin, dostępny jest w ośrodkach kultury, bibliotekach lub w urzędach gmin. Zachęcamy do lektury.

Kurier Metropolitalny - styczeń 2019 (643.0 KB)


Kurier Metropolitalny - listopad 2018

W numerze m.in. o wywiad z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica. Polecamy też artykuł dotyczący odnalezienia wsi Gać, na której ślad wpadli poznańscy archeolodzy.

Kurier Metropolitalny - listopad 2018 (699.0 KB)


Kurier Metropolitalny - październik 2018

W numerze m.in. o przystąpieniu Swarzędza do systemu PKM i  nowym węźle przesiadkowym przy dworcu PKP w Swarzędzu; nowych mieszkaniach w Tarnowie Podgórnym; przywracaniu linii kolejowej ze Śremu do Poznania; programie umożliwiającym zmianę i podniesienie kwalifikacji zawodowych dla osób powyżej 18. roku życia; antysmogowych działaniach Pobiedzisk i Poznania; rozmowę z Tomaszem Łęckim, prezesem Stowarzyszenia Dzieje z Murowanej Gosliny oraz poznać twórczość Aldony Latosik z Zakrzewa.

Kurier Metropolitalny - październik 2018 (699.0 KB)


Kurier Metropolitalny - wrzesień 2018

W numerze można przeczytać m.in.: o rozrastającej się sieci połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej; rozmowę z Cyrylą Frankowską-Staszewską, rzecznik prasową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu; reaktywacji linii kolejowej Śrem-Czempiń; ścieżce rowerowej pomiędzy Suchym Lasem a Radojewem; działaniach Lubonia i Mosiny na rzecz walki ze smogiem; o Janie Grabkowskim i tytułe Samorzadowca 20-lecia; o tramwaju wodnym oraz pasji Macieja Grzeskowiaka z Palędzia.

Kurier Metropolitalny - wrzesień 2018 (723.0 KB)


Kurier Metropolitalny - sierpień 2018

W numerze można przeczytać m.in.: o rozrastającej się sieci połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej; rozmowę z Cyrylą Frankowską-Staszewską, rzecznik prasową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu; reaktywacji linii kolejowej Śrem-Czempiń; ścieżce rowerowej pomiędzy Suchym Lasem a Radojewem; działaniach Lubonia i Mosiny na rzecz walki ze smogiem; o Janie Grabkowskim i tytułe Samorzadowca 20-lecia; o tramwaju wodnym oraz pasji Macieja Grzeskowiaka z Palędzia.

Kurier Metropolitalny - sierpień 2018 (3140.0 KB)


Kurier Metropolitalny - lipiec 2018

W numerze m.in. o uruchomieniu PKM, rozmowa z dyrektorem Urzędu Statystycznego w Poznaniu, aktywizacji seniorów, nowych scieżkach rowerowych, walce ze smogiem, tunelu w Kostrzynie oraz sylwetka Bartosza Machury - rzeźbiarza z Pobiedzisk.

Kurier Metropolitalny - lipiec 2018 (783.0 KB)


Kurier Metropolitalny - czerwiec 2018

W numerze m.in. o Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, reaktywacji połączenia kolejowego Śrem-Czempiń, węzłach PKM, o bilecie Bus Tramwaqj Kolej.

Kurier Metropolitalny - czerwiec 2018 (4177.0 KB)


Kurier Metropolitalny - maj 2018

W numerze m.in. o pierwszych czterech liniach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, rozmowę z dr. Łukaszem Mikułą o działaniach Komisji Planistycznej Stowarzyszenia Metropolia Poznań, dofinansowaniu projektów termomodernizacyjnych, autobusach z przyczepami na rowery, pumptracku w Suchym Lesie a także miłośniku sztuki z Murowanej Gośliny, który w wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze.

Kurier Metropolitalny - maj 2018 (482.0 KB)


Kurier Metropolitalny - kwiecień 2018

W numerze m.in. o przebudowie ul. Gdyńskiej od granicy Poznania do COŚ w Koziegłowach; zmianie przepisów dotyczących umieszczania reklam w przestrzeni gminy; nowej hali sportowej w Kostrzynie, bezpłatnym usuwaniu azbestu; działaniach gmin na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. W "Zaułku twórcy" sylwetka i wiersze Henryka Wojtysiaka z Obornik.

Kurier Metropolitalny - kwiecień 2018 (671.0 KB)


Kurier Metropolitalny - marzec 2018

W numerze m.in. badaniach zadowolenia pasażerów ZTM w Poznaniu, konferencji "W stronę miasta pieknego" i o nowym życiu synagogi w Buku modernizowanej ze środków Zintegrowadznych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), pomocy dla poszkodowanym w wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, remoncie szpitala w Puszczykowie i działaniach gmin przeciw smogowi. W Zaułku Twórcy tym razem sylwetka burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

Kurier Metropolitalny - marzec 2018 (648.0 KB)


Kurier Metropolitalny - luty 2018

W numerze m.in. pracach nad uchwałą krajobrazową w Suchym Lesie, projektach ZIT - w tym o budowie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, nowych autobusach miejskich w Swarzędzu, rozmowa z Włodzimierzem Wilkanowiczem, prezesem Zarządu Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o.

Kurier Metropolitalny - luty 2018 (648.0 KB)


Kurier Metropolitalny - styczeń 2018


W numerze m.in. o pracach nad uruchomieniem połączeń kolejowych w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, o budżetach obywatelskich w Metropolii oraz o metropolitalnym portalu konsultacji społecznych, rozmowa z prof. dr. hab. Tomaszem Kaczmarkiem – dyrektorem Centrum Badań Metropolitalnych UAM w Poznaniu.

Kurier Metropolitalny - styczeń 2018 (4431.0 KB)


NUMERY ARCHIWALNE "BIULETYNU STOWARZYSZENIA METROPOLIA POZNAŃ"


Biuletyn nr 28, wrzesień 2017:


W numerze o:
metrolpolitalnym portalu konsultacji społecznych oraz szkoleniach z zakresu metod prowadzenia konsultacji i obsługi nowego portalu; rozbudowie Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu; integracji komunikacji publicznej  Kleszczewa i Poznania; systemie stałego monitirowania powietrza w Koziegłowach; metropolitalnym sprzątaniu Warty; bezpłatnych szczepieniach przeciwko pneumokokom; lubońskich wycieczkach szlakiem architektury fabrycznej; nowej ścieżce rowerowej łączącej Oborniki ze Stobnicą oraz tegorocznym spływie kajakowym rzeką Wartą.

Załączniki:Biuletyn nr 27, lipiec/sierpień 2017:


W numerze o:
dofinansowaniu ZIT na projekty z dziedziny kultury, dofinansowaniu POIiŚ dla projektów komplementarnych do Strategii ZIT, grupie zakupowej gazu ziemnego, postępach w zakresie planów budowy III toru.

Załączniki:Biuletyn nr 26, czerwiec 2017:


W numerze o:
konkursach ZIT, konferencji "Czysta energia dla miast i gmin", wyróżnieniu "Perły Samorzadu", grupie zakupowej gazu ziemnego, dofinansowaniu komunikacji publicznej w Swarzędzu oraz dofinansowaniu zabytków na terenie metropolii.

Załączniki:Biuletyn nr 25, maj 2017:


W numerze o:
dofinansowaniu dla projektów ZIT w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3, X Forum Gospodarczym Metropolii Poznań, nowym projekcie Stowarzyszenia pt. "Aktywni obywatele Metropolii Poznań", projekcie pt. "Młodzieżowa Metropolia" (patronat Stowarzyszenia), zbliżającym się widowisku "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie.

Załączniki:Biuletyn nr 24, kwiecień 2017:

W numerze o:
zakończeniu projektu Master Plan dla PKM, aktualizacji Strategii ZIT, przyznaniu dotacji ZIT dla projektów termomodernizacyjnych z terenu Metropolii, trwających badaniach społecznych dotyczących tożsamości metropolitalnej, dofinansowaniu modernizacji linii kolejowej na Piłę.

Załączniki:Biuletyn nr 23, marzec 2017:


W numerze o:
pierwszym posiedzeniu Metropolitalnej Komisji Planistycznej, wnioskach na dofinansowanie renowacji zabytków z terenu Metropolii Poznań, rewitalizacji obszrów zdegradowanych, dofinansowaniu z ZIT dla Suchego Lasu, Misterium Męki Pańskiej w Kicinie.

Załączniki:

 

Biuletyn nr 22, luty 2017:


W numerze o: współfinansowaniu funkcjonowania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, zmianach w Strategii ZIT, rewitalizacji nieczynnych linii kolejowych, targach TOUR Salon, zbliżającym się Forum Gospodarczym Metropolii Poznań.

Załączniki:Biuletyn nr 21, styczeń 2017:


W numerze o: tym jak będzie rozwijać się kolej metropolitalna, posiedzeniu Rady Metropolii, bezpłatnej komunikacji w Śremie, remoncie małego mostu w Obornikach, kolejnej edycji konkursu "Poznański Lider Przedsiębiorczości", "Artystycznym przystanku" w Suchym Lesie oraz ochronie przed smogiem.

Załączniki:Biuletyn nr 20, grudzień 2016:


W numerze o: przyjęciu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, podpisaniu pierwszych umów o dofinansowanie w ramach ZIT, nowej Strategii Rozwoju Powiatu Poznańskiego, konkursie do działania 8.1.4 Typ II, ankiecie dla mieszkańców w temacie konsultacji społecznych.

Załączniki:Biuletyn nr 19, listopad 2016:


W numerze o: projektach węzłów przesiadkowych, wspólnych zakupach energii i gazu oraz związanych z tym oszczędnościach, zmianach w Zarządzie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, nowym centrum kultury oraz nowym centrum dystrybucji Tesco w Komorniach, warsztatach nt. dostępne infrastruktury.

Załączniki:Biuletyn nr 18, październik 2016:


W numerze o: wdrazaniu Koncepcji "Kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań", rozruchu spalarni smieci, Obornickim Festiwalu szachowym, stanie turystyki w Metropolii Poznań w latach: 2013 - 2015. 

Załączniki:Biuletyn nr 17, wrzesień 2016:


We wrześniowym numerze można przeczytać m.in. o: zatwierdzeniu przez NFOŚiGW Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań, konkursach w ramach ZIT, posiedzeniach Rady Metropolii, spływie kajakowym, Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Załączniki:


Biuletyn nr 16, czerwiec 2016:


W czerwcowym numerze można przeczytać m.in o: bezpłatnej komunikacji w Śremie, nowych konkursach ZIT w dziedzinie edykacji i usług społecznych, kąpieliskach w Metropolii Poznań oraz o widowsku "Orzeł i Krzyż" i kinie pod chmurką w Rokietnicy.

Załączniki:


Biuletyn nr 15, maj 2016:


W majowym numerze można przeczytać m.in o: uniwersalnym projektowaniu w przedsięwzięciach ZIT, planowanym parkingu Park&Ride" (Parkuj i jedź") na os. Sobieskiego w Poznaniu, spotkaniach starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego z minister Anną Streżyńską i minister Elżbietą Rafalską, autobusowej linii rowerowej.

Załączniki:


Biuletyn nr 14, kwiecień 2016:


W kwietniowym numerze można przeczytać m.in o: bezkolizyjnym przejeździe przez tory przy ul. Grunwaldzkiej na granicy Poznania i Gminy Komorniki, konferencji nt. zintegrowanych węzłów przesiadkowych, konferencji prasowej dotyczącej ZIT oraz o IX edycji Forum Gospodarczego Metropolii Poznań.

Załączniki:


Biuletyn nr 13, marzec 2016


W marcowym numerze można przeczytać m.in o: integracji transportu nas terenie Metropolii Poznań, wyjeździe studyjnym do Norwegii, Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców, powstaniu zespoły ds. przywrócenia funkcjonalności starego budynku dworca Poznań Główny.

Załączniki:


Biuletyn nr 12, luty 2016


W lutowym numerze można przeczytać m.in o: rozpoczęciu realizacji projektów ZIT, o nowych Solarisach na ulicach Poznania i gminy Suchy Las; promocji turystyki metropolitalnej, nowym herbie gminy Komorniki.

Załączniki:


Biuletyn nr 11, styczeń 2016


W styczniowym numerze można przeczytać m.in. o: zestawieniu wysokości  środków, które udało się pozyskać z UE w przeciągu ostatnich kilku lat przez gminy tworzące Metropolię Poznań; kończących się badaniach potrzeb mieszkańców; przejęciu dworca w Złotnikach przez gminę Suchy Las; nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Metropolii.

Załączniki:


Biuletyn nr 10, grudzień 2015


W grudniowym numerze można przeczytać m.in.: o zatwierdzeniu Strategii ZIT w MOF Poznania, zagadnieniach poruszanych podczas spotkania Rady Projektu "Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej", rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję architektoniczną węzłów przesiadkowych PKM", oraz nagrodach i wyróżnieniach dla wójta Bogdana Kemnitza i Stowarzyszenia Metropolia Poznań.


Załączniki:


Biuletyn nr 9, listopad 2015


W listopadowym numerze można przeczytać m.in.: jak się mieszka w Metropolii Poznań?, Strategii ZIT, Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań, wspólnych zakupach energii, nowym internetowym serwisie informacyjnym ZIT, wyróżnieniach dla Kórnika i Tarnowa Podgórnego oraz kalendarzach metropolitalnych na 2016 r.


Załączniki:Biuletyn nr 8, październik 2015


W październikowym numerze można przeczytać o tym, co ustawa metropolitalna oznacza dla Metropolii Poznań, o Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań, o październikowym posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań oraz o Targach Turystycznych Tour-Salon i nagrodach dla Czerwonaka i Bramy Poznania, a także o postępach w ZIT.


Załączniki:Biuletyn nr 7, wrzesień 2015


We wrzesniowym numerze można przeczytać m.in. o: zapowiedzi pierwszych konkursów w ramach ZIT i stronie internetowej ZIT, posiedzeniu Rady Metropolii Poznań i obradach Zarządu SMP, planach związanych z powstaniem geoparku na terenie aglomeracji poznańskiej, autobusowej linii rowerowej, metropolitalnym spływie kajakowym, badaniach mieszkalnictwa w gminach metropolitalnytch, nowej filii Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne w Przeźmierowie a także rozmowę z prof. dr. hab. Tomaszem Kaczmarkiem "Metropolia? Bez obaw".


Załączniki:Biuletyn nr 6, czerwiec 2015


W czerwcowym numerze można przeczytać m.in. o: zakończeniu projektu "Koncepcja kierunków rozwoju przstrzenngo Metropolii Poznań - podejście zintegrowane", pracach na ZIT, 22 Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiej Platformy Regionów Podmiejskich PURPLE, zagospodarowaniu szlaku Warty, widowisku plenerowym "Husaria pod Wiedniem".


Załączniki:


Biuletyn nr 5, maj 2015

W majowym numerze można przeczytać m.in. o: spotkaniu Rady Metropolii Poznań, projekcie ZIT, oszczędnościach wynikających ze zbiorowego zakupu energii elektrycznej przez 8 gmin Metropolii Poznań, wyborze wykonawcy opracowania koncepcji budowy węzłów przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, wynikach konkursu "o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości" a także o rywalizacji zespołów gminnych w Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań w Kleszczewie.


Załączniki:


Biuletyn, nr 4, kwiecień 2015


W kwietniowym numerze można przeczytać m.in: na temat porozumienia dotyczącego ZIT w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania, spotkaniach konsultacyjnych z mieszkancami gmin na temat projektu "Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań - podejście zintegrowane", wyjazdowym posiedzeniu Zarządu SMP, turnieju piłki siatkowej samorządowców Metropolii Poznań, który odbędzie 11 kwietnia 2015 r. w Kleszczewie a także o planowanym widowisku historycznym w Murowanej Goslinie.


Załączniki:


Biuletyn nr 3, marzec 2015


W marcowym numerze można przeczytać m.in: o: strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania, termminach najbliższych spotkań w ramach konsultacji społecznych dotyczacych projektu "Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań - podejście zintegrowane", VIII Forum Gospodarczym Metropolii Poznań, które odbędzie się 21 kwietnia 2015 r. na terenie MTP, akcji "Poznań za pół ceny" oraz Nagrodzie Przyjaznego Brzegu dla Gminy Dopiewo za nowoczesną przystań nad jeziorem Niepruszewskim w Zborowie.


Załączniki:


Biuletyn nr 2, luty 2015 r.


W lutowym numerze mozna przeczytać m.in. o: współpracy matropolitalnej w praktyce, przygotowaniach do wdrożenia ZIT, spotkaniu Zespołu Koordynacyjnego projektu "Aglomeracja Poznańska Metropolią Informatyczną", terminach II etapu konsultacji społecznych "Kierunki rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań" oraz wywiad z prof. Tomaszem Kaczmarkiem "Po co nam metropolia".


Załączniki:


Biuletyn nr 1, styczeń 2015


W styczniu 2015 roku ukazał się pierwszy numer elektronicznego Biuletynu, traktujacego o działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz o wydarzeniach, które mają charakter metropolitalny a odbywają się na terenie Stowarzyszenia.

W styczniowym numerze można przeczytać m.in. o: Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania, realizowanych projektach ("Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej", "Koncepcja kierunków rozwoju przestrzennego Metropolii Poznań - podejście zintegrowane", Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Metropolii Poznań", ZIT w Polsce i Aglomeracji Poznańskiej) oraz najwazniejszych wydarzeniach, np.: spotkaniu Akademii Metropoliatlnej.


Załączniki:

Adres źródła: http://www.zit.metropoliapoznan.pl/kurier-metropolitalny-i-biuletyn